Menüü


Lävi
Kava
Lahing
Turniir
Nõudmised relvadele ja turvistele
Käsitöö
Osalemine
Korraldajad
Sponsorid
Solemnitas 2004

Nõudmised relvadele ja turvistele

Relvade ja turviste tehnilised parameetrid turniiril osalemiseks

Kõik relvad ja turvised peavad lähtuma ajaloolistest originaalidest ning vastama ettenähtud ajaperioodile (1250. – 1400.) Ühe inimese relvade ja turviste dateeringud ei tohi lahkneda enam kui 50. aastat.

1.Mõõk
Mõõk olgu haljas, roostest puhastatud, ilma sakkide ja krobeluseta. Mõõk peab vastama järgmistele parameetritele
Mõõk ei tohi kaaluda vähem kui 1200 g
Mõõgatera peab olema nüri ning mitte õhem servas kui 2 mm
Mõõga terava otsa ümarduse diameeter ei tohi olla vähem kui 15 mm.

2.Kilp
Kilp ei tohi olla pikem kui 80 cm. Kilbi paksus peaks olema vähemalt 8 mm. Kilp võiks soovitatavalt olla (vähemalt välisküljelt) kaetud naha või kangaga ja peab olema kindlasti värvitud. Lisaks peab kilp olema ääristatud naha- või mitmekordse kangaribaga. Keelatud on kasutada metalliga ääristatud või terava kuplaga kilpe. Kilbid tohivad olla valmistatud kas vineerist või puidust. Metallkilbid on keelatud, v.a. buckler-tüüpi kilbid.

3. Turvised
Turvised peavad pakkuma reaalset kaitset. Turvised peavad säästma kõiki kehaosi, mille vastu on lubatud lüüa (pea, kael, ülakeha, reied, põlved). Eriti vajavad kaitset just õlad, kael, küünarnukid ja põlved. Jalalabade ja säärte kaitsed pole kohustuslikud, kuid on soovitatavad. Kehapiirkondades, kuhu löögid on keelatud, võib kasutada moodsaid kaitsmeid, kui need on hästi varjatud ja kaetud.

Peas peab olema kiiver, mis katab pead ning kaitseb vähemalt osaliselt ka nägu.
Kael peab olema kaitstud kas coif’i või aventail’ga, mis peavad olema alt polsterdatud.
Torso peab olema kaitstud rõngasrüüga, mille all on kas õhem gambeson või paks vammus. Paksu gambesoni võib kasutada iseseisva turvisena. Igal juhul peab võitlejal rõngassärgi peal olema kas rinnaturvis või asjakohane rõivas(jupon, tabard vmt).
Suletava pihuga kinnaste kasutamine on keelatud.

Turvised peavad olema siledad, neil ei tohi olla teravikke. Turvised peavad olema puhtad, roostest puhastatud. Turvised peavad olema valmistatud autentsetest materjalidest; moodsatest materjalidest turviste kasutamine on keelatud.